Undersøk om maskinen og trakteenheten er i nøytral stilling før du fjerner trakteenheten fra Philips/Saeco-espressomaskinen.
Feilsøking
Jeg får ikke fjernet trakteenheten fra Philips/Saeco-espressomaskinen.
Sett maskinen i nøytral stilling.
- Lukk servicedøren og sett grutsamleren og dryppebrettet tilbake på plass.
- Trykk på ON/OFF-knappen for å slå maskinen AV. Vent til maskinen er slått helt AV og vent du ikke hører noen flere lyder (dette kan ta opptil 15–20 sekunder).
- Trykk på ON/OFF-knappen for å slå maskinen PÅ. Vent til maskinen er slått helt PÅ og ingen flere lyder høres.
Du må ikke åpne servicedøren, fjerne dryppebrettet eller grutsamleren før maskinen er klar til bruk. - Fjern dryppebrettet og grutsamleren.
- Åpne servicedøren og prøv på nytt for å fjerne trakteenheten. Skyv håndtaket til siden og trekk trakteenheten mot deg.
Maskinen er fortsatt i avkalkingsmodus.
Trakteenheten må aldri fjernes under avkalking. La avkalkingsprosessen fullføres, og prøv å fjerne trakteenheten på nytt.
Tips for enklere fjerning
Snu maskinen ca. 45 grader slik at trakteenheten er vendt mot deg når du åpner servicedøren.